З метою підвищення педагогічної майстерності, забезпечення професійного розвитку особистості, удосконалення системи виховної роботи педагогів, 02лютого 2017 року на базі Великорудківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів з теми «Формування патріотизму як першооснова виховної роботи школи та громадських організацій засобами інтегрованої освітньої діяльності».Завданням було зорієнтувати заступників директорів з виховної роботи у навчально-виховному процесі, надати практичну допомогу в оволодінні методикою виховання, підвищення фахового рівня, розвиток творчого потенціалу педагогів – організаторів , удосконалення їх майстерності.
Цікавим та змістовним видався виступ заступника директора з виховної роботи Чорновол Лариси Мусіївни, яка презентувала систему виховної роботи школи, поділилася з присутніми своїми знаннями, здобутками та ідеями, які втілює в життя на посаді заступника. Під час презентації учасники семінару мали змогу поринути в шкільні будні та свята, заочно познайомитися з маленькими «жителями» школи – учнями та мудрими наставниками педагогами.
Теоретичний блок семінару-практикуму розпочався з виступу методиста РМК Нужної С.І., яка ознайомила присутніх із концептуальними засадами реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», нормативними документами,що регламентують виховну роботу, та наголосила, що сьогодні, як ніколи, є актуальним напрям національно-патріотичного виховання, і від того, які виховні прийоми будуть запроваджуватись у навчально-виховній системі, які орієнтири в формуванні та становленні особистості будуть прийняті, залежатиме майбутнє України.
Продовженням теоретичного блоку була участь заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів у методичній панорамі «Інтерактивні форми роботи по взаємодії із сім’єю».
Практичний блок семінару реалізований через марафон творчих ідей.
Продемонстрували свою роботу наймолодші – вихованці дошкільного навчального закладу «Калинонька» і з вихователем Задорожною Тамарою Іванівною. Гості переглянули флешмоб «Моя вишнева Україна».
Учні початкових класів з класоводом 2 класу Ждановою Людмилою Олександрівною підготували фрагмент години спілкування інтерактивного змісту «Я- краплина моєї землі».
Свої патріотичні знання продемонстрували учні під час проведення тренінгу «Я свідомий патріот – майбутнє України» підготовлений заступником директора з виховної роботи Чорновол Л.М.
Цікавим і повчальним був майстер-клас для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів по виготовленню оберегів для воїнів АТО, який провів досвідчений вчитель трудового навчання Дяківнич Олександр Вікторович.
Учасники семінару побували у новоствореній кімнаті Пам’яті та Слави, в якій зібрані матеріали про випускників школи, воїнів АТО.
Національно-патріотичне виховання є одним із головних напрямів виховного процесу. Учасники семінари з цікавістю переглянули інтегрований захід військово-патріотичного та громадянського виховання «Козацькі забави» для учнів 5-9 класів, який підготувала педагог-організатор Смітюх Наталія Анатоліївна.
На завершення заступники з виховної роботи обмінювалися думками, визначились з головними рисами сучасного педагога та орієнтирами у повсякденній педагогічній практиці. Методист РМК підвела підсумки, наголосила, що виховну систему школи потрібно створювати спільними зусиллями всіх учасників педагогічного процесу: педагогами, батьками, учнями, громадськістю. Семінар-практикум пройшов в атмосфері творчої співпраці, піднесення ролі педагога- організатора, заступника директора з виховної роботи у формуванні справжніх патріотів своєї Батьківщини. По закінченню гості щиро подякували організаторам за змістовний, повчальний та цікавий семінар, та побажали подальших успіхів та творчих злетів всім працівникам школи, адже творчість педагога – це передумова зростання його педагогічної майстерності.
Заступник директора з виховної роботи
Диканської ЗОШ І-ІІІ ст. Кальник Л.І. |