Субота, 15.12.2018, 05:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Освіта Диканщини

Меню сайту
Головна » 2018 » Листопад » 21 » Семінар-навчання для заступників директорів шкіл
15:31
Семінар-навчання для заступників директорів шкіл

             20 листопада 2018 року на базі Орданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено семінар-практикум по темі «Інтеграція навчальних предметів у початковій школі як засіб концептуальних засад Нової української школи», на який були запрошені заступники директорів з навчально-виховної роботи.

        Дяківнич Анатолій Вікторович, директор Орданівської ЗОШ І-ІІІ ст., ознайомив гостей з освітнім середовищем навчального закладу, показав оновлений інтер’єр кімнат, де навчаються учні початкових класів.

           З цікавістю педагоги подивились фрагменти уроків у початковій школі, які показали зі своїми школярами вчителі Джула К.І., Барабаш Н.А., Артюх В.В., Дяківнич І.А.. Педагоги продемонстрували присутнім новий підхід до виконання завдань навчально-виховного процесу, коли вчитель спрямовує учнів на дію, а діти в невимушеній обстановці навчаються граючись.

              На семінар в Орданівку запрошена Кабцан Світлана Анатоліївна, учитель 1 класу Диканського НВК імені М.В.Гоголя, тренер-педагог Нової української школи, яка розповіла про сучасні методи і форми роботи з першокласниками, веденням шкільної документації, особливостями розвитку сьогоднішніх дітей. Особливістю Нової української школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою змінюються просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання. У Новій українській школі зростає частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації навчального простору в класі. Крім класичних варіантів, використовуються новітні, наприклад, мобільні робочі місця, які легко трансформувати для групової роботи. Планування і дизайн освітнього простору школи спрямовуються на розвиток дитини та мотивації її до навчання. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання.

            У формі «запитання-відповідь» пройшов виступ Курило М.П., завідувача районним методичним кабінетом відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту. Автономія вчителя має бути забезпечена академічною свободою, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільним вибором форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі, розробленням і впровадженням авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання.

            Методист районного методичного кабінету Нужна С.І. зупинилася на питаннях навчання педагогів на платформі Еd-era,захисту творчих робіт вчителями, які зараз проходять тренінги на базі Диканського НВК імені М.В.Гоголя (педагог-тренер Чумаченко А.О. – учитель початкових класів Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст.) і будуть працювати в 1 класах 2019-2020 навчального року. Світлана Іванівна відмітила, що сучасні вчителі Диканщини є провідниками змін, вони усвідомлюють виклики, що стоять перед початковою школою, нові професійні ролі і завдання, що виникають перед учителем в контексті реформних змін.

            Заступник директора Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст. Городницька Я.М. розповіла про роботу в 1 класі Савченко Н.І., її співпрацю з батьками учнів, змінні виставки робіт першокласників, роботу з LEGO «6 цеглинок». Педагоги обмінялися досвідом щодо перших місяців навчання в Новій українській школі, відмітили високий рівень підготовки вчителів, які працюють в 1 класах району. Прийняли методичні рекомендації щодо навчання учнів в Новій українській школі.

 

                 Курило М.П. , завідувач РМК

                 Нужна С.І., методист РМК.

Переглядів: 29 | Додав: serdyk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ПЕДПРЕСА
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів