Понеділок, 23.04.2018, 08:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Освіта Диканщини

Меню сайту
Головна » 2013 » Квітень » 23 » Семінар директорів МНВК
14:33
Семінар директорів МНВК
     Профільне навчання має великі можливості для формування предметних та ключових життєвих компетентностей. На сучасному етапі молода людина повинна бути компетентною, відповідальною, вміти вчитися протягом усього життя, бути конкурентноспроможною на ринку праці. Швидкість соціальних і технологічних змін в сучасному світі, прискорене нагромадження інформаційних ресурсів та засобів навчання, які дедалі більше стають доступними переважній більшості населення, зумовлюють переосмислення функцій і результатів загальної середньої освіти. Інформаційне суспільство ставить перед школою завдання формувати в учнів бажання і вміння вчитися, використовувати різні джерела інформації, застосовувати одержані знання для творчого вирішення проблеми. 
        Педагоги розглядають вміння вчитись як ключову компетентність загальної середньої школи, «вміє» вчитися той учень, який:
- сам визначає мету діяльності або приймає поставлену вчителем;
- виявляє зацікавленість у навчанні, докладає вольових зусиль;
- організовує свою працю для досягнення результату;
- відбирає і знаходить відповідні знання;
- усвідомлює свою діяльність і прагне її вдосконалювати; 
- має вміння та навички самоорганізації, самоконтролю, самооцінки.
На базі Диканського міжшкільного навчально-виробничого комбінату 19 квітня цього року проведено інструктивно-методичну нараду для директорів та методистів міжшкільних навчально-виробничих комбінатів області з проблеми «Формування технологічних компетентностей та конкурентноспроможної особистості учнівської молоді в умовах МНВК».
     У нараді взяли участь і виступили Перехрест В.М., заступник голови райдержадміністрації, Черкащенко П.М., начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, Пашко Л.Ф., кандидат педагогічних наук, доцент, заступник декана факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка, Чимшит В.Г., методист відділу методики виховання Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.М.В.Остроградського, Кібальник А.В., директор Диканського МНВК, Бурмус І.Б., директор Кременчуцького МНВК №2 та інші. Виступаючі зосередили увагу на методологічних аспектах формування технологічних компетентностей та конкурентноспроможної особистості в контексті підготовки висококваліфікованих робітників, на питаннях наступності в навчально-виховній роботі загальноосвітніх навчальних закладів району та міжшкільного навчально-виробничого комбінату, її результативності. 
        Районне методичне об’єднання вчителів трудового навчання працює над науково-методичною проблемою «Виявлення і розвиток творчого потенціалу учня шляхом застосування методу проектів» ( до його складу входять і викладачі МНВК), що забезпечує максимальне розкриття і реалізацію індивідуальних творчих здібностей як учителя, так і учня, їх талантів, нахилів, сприяє закладанню основи для подальшого професійного формування та обрання школярем майбутньої професії. Перевага проектної технології перед традиційною в тому, що дозволяє здійснювати індивідуальний підхід до кожного учня, результативно працювати з обдарованими особистостями.
В організації занять чи то в МНВК, чи в загальноосвітній школі вагома роль належить особистому прикладу вчителя, його майстерності та культурі праці. Зупинюся на якісному складі педагогів даного фаху - всього 24, з них: вища кваліфікаційна категорія - 16, звання «вчитель-методист» - 3, «старший вчитель» - 8. Вчителі загальноосвітніх навчальних закладів дають ґрунтовну науково-практичну та технологічну підготовку для того, щоб випускник 9 класу міг впевнено здобувати професійні навички за обраним фахом на базі МНВК. До речі, кілька років поспіль талановиті учні Диканського району є призерами обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з трудового навчання, серед яких і вихованці вчителя Постернак І.М. Диканського МНВК. 
      Питання формування технологічних компетентностей, підвищення фахової майстерності вчителів постійно в полі зору методичної служби району. Хочу подякувати ПОІППО, особисто Чимшит В.Г. за науково-методичну підтримку вчителів, організацію обласних методичних заходів та запрошення на них вчителів району.
На засіданнях районного методичного об’єднання традиційними стали виступи вчителів з електронними презентаціями (Крупицький С.І., Косяк С.Д., Могилевський В.І., Кононенко О.І., Братська Н.М., Полозюкова В.І.), творчі звіти вчителів (2013 рік - Косяк С.Д., Великобудищанська ЗОШ І-ІІІ ст.), майстер-клас по лозоплетінню та соломоплетінню (2012 рік - Могилевський В.І., Орданівська ЗОШ І-ІІІ ст.), майстер-класи по виготовленню декоративних квітів канзашу (березень 2013 року – Полозюкова В.І., Диканська гімназія ім..М.В.Гоголя) та по виготовленню ляльки-мотанки (березень 2013 року – Кононенко О.І., Стасівська гімназія ім.М.Башкирцевої).
Для забезпечення підготовки кваліфікованих робітників з числа учнів загальноосвітніх навчальних закладів необхідно спільними зусиллями педагогів шкіл та МНВК давати учнівській молоді якісну підготовку - систему оволодіння технологічними знаннями та практичними вміннями і навичками.

         Завідуюча районним методичним кабінетом      М.П.КурилоПереглядів: 988 | Додав: serdyk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ПЕДПРЕСА
Календар
«  Квітень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів