Середа, 26.09.2018, 12:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Освіта Диканщини

Меню сайту
Головна » 2017 » Серпень » 30 » Конференція педпрацівників
08:56
Конференція педпрацівників

  29 серпня 2017 року на базі Диканської гімназії імені М.В.Гоголя відбулася районна конференція педагогічних працівників, на якій були розглянуті результати роботи та досягнення освітян району за минулий 2016-2017 навчальний рік, визначені проблемні моменти та окреслені нові завдання на шляху створення оновленої української школи. З доповіддю «Освіта Диканщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2016/2017 навчального року та основні завдання на 2017/2018 навчальний рік» виступив начальник відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Черкащенко П.М. Відповідно до Комплексної програми розвитку освіти району «Освіта Диканщини на 2017-2020 роки Основними пріоритетами освіти району в минулому навчальному році були: заходи по оптимізації мережі, створення опорного закладу, організація роботи з обдарованими дітьми, професійний розвиток педагогічних кадрів, організація фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, енергозбереження, покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів району тощо.

        Забезпечення громадянам рівного доступу до якісної освіти є пріоритетним напрямом реалізації районною адміністрацією та органами місцевого самоврядування державної освітньої політики у Диканському районі.

       Павло Мелентійрвич Черкащенко відзначив: "Концепція Нової української школи» передбачає створення опорних шкіл, в яких зосереджуються передові освітянські технології, висококваліфіковані педагогічні працівники. З 1 вересня цього року мережа загальноосвітніх навчальних закладів докорінно зміниться. Так, створено опорний заклад «Диканський навчально-виховний комплекс імені М.В. Гоголя «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Диканського районної ради Полтавської області, до якого ввійшли дві філії – Андріївська та Петро-Давидівська, реорганізовано Стасівську гімназію імені М.Башкирцевої у загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Таким чином мережа закладів району представлена одним НВК,однією школою І-ІІ ступенів та вісьмома школами І-ІІІ ступенів. Створення Андріївської та Петро-Давидівської філій опорного закладу зменшили кількість дошкільних навчальних закладів...

          У світлі останніх реформ, які почалися в освітній галузі, освітні послуги повинні бути не лише доступними, але й якісними. Звісно, що в малокомплектній школі, де учні навчаються на індивідуальній формі, де є брак педагогічних кадрів, застаріла матеріально-технічна база, про якісні знання не маже бути і мови."

        У  виступах голови райдержадміністрації Шкарбаня В.Г. та першого заступника голови Присяжнюк З.Г., голови районної ради Мухи С.В.  були окреслені шляхи вирішення освітянських проблем, які були озвучені, та наголошена важливість співпраці всіх ланок місцевої влади з метою покращення надання освітніх послуг, оновлення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів.

         За сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти грамотами та подяками Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та Національного центру "Мала академія наук" були нагороджені 35 педпрацівників.

           Також було відзначено, що цьогоріч в освітянську родину нашого району влилися 4 молоді спеціалісти: Крікова Вікторія Анатоліївна, Заїка Валентина Сергіївна, Косяк Ірина Сергіївна, Верещак Джоанна Володимирівна, їх привітали голова райдержадміністрації  Шкарбань В.Г., перший заступник голови райдержадміністрації Присяжнюк З.Г., голова районної ради Муха С.В., начальник відділу освіти Черкащенко П.М.

             По закінченню заходу були прийняті відповідні рекомендації.

          

Рекомендації

районної серпневої конференції педагогічних працівників

«Освіта Диканщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2016-2017 навчального року та основні завдання на 2017-2018 навчальний рік»

29 серпня 2017 року

 

Заслухавши та обговоривши доповідь начальника відділу освіти, сімї, молоді та спорту райдержадмінстрації, районна конференція педагогічних працівників рекомендує:

 

1. Відділу освіти, сімї, молоді та спорту райдержадмінстрації скоординувати діяльність органів місцевого самоврядування, керівників закладів освіти, відділів та служб райдержадміністрації на виконання районної програми «Освіта Диканщини», зокрема з таких питань:

1.1. недопущення скорочення мережі дошкільних навчальних закладів, забезпечення стабільної їх роботи протягом навчального року;

1.2. підготовка до запровадження з 2018 року нового державного стандарту початкової освіти;

1.3. на виконання доручення голови облдержадміністрації продовжити роботу щодо створення опорних шкіл і належних умов навчання в них для забезпечення рівного доступу до якісної освіти ;

1.4. продовження роботи з подачі проектів на конкурс до Державного фонду регіонального розвитку щодо створення нового освітнього простору, запровадження в навчальних закладах енергозберігаючих технологій;

1.5. продовжити роботу з повноцінної модернізації матеріально-технічної бази навчальних закладів шляхом створення умов для інклюзивної освіти, організації підвезення, обладнання кабінетів комп’ютерною технікою, сучасними засобами навчання, придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування;

1.6.забезпечити створення умов для розвитку пошуково-творчої активності та дослідно-експериментальної діяльності педагогічних кадрів ;

1.7. ужити заходів для безпечного перебування дітей у закладах, зокрема, звернути першочергову увагу на технічний стан приміщень, дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки, недопущення порушень технічного супроводу ремонтних робіт;

1.8. забезпечити інтеграцію дітей із особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір шляхом створення умов в дошкільних навчальних закладах, в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів;

1.9. забезпечити збереження мережі груп та гуртків позашкільних навчальних закладів.

 

2. Районному методичному кабінету:

2.1. забезпечити підготовку до запровадження у 2018 році нового стандарту початкової освіти як першої важливої компоненти освітньої реформи з урахуванням вимог наказу Міністерства освіти і науки від 13.07.2017 № 1021 “Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у ЗНЗ І ступеня”;

2.2. продовжити впровадження SТЕМ-освіти з урахуванням Методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо впровадження SТЕМ-освіти у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України на 2017/2018 навчальний рік;

2.3. здійснити науково-методичне забезпечення організації заходів з патріотичного виховання усіх учасників навчально-виховного процесу, які сприятимуть формуванню у дітей та утвердженню у педагогів і батьків національних цінностей, що притаманні громадянину України, підтримують прагнення кожної особистості до духовного, інтелектуального, творчого та фізичного розвитку задля розквіту держави в цілому;

2.4. забезпечити методичний супровід виконання інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»;

2.5. забезпечити методичний супровід професійного розвитку педагогічних працівників в умовах глобалізації та відкритості інформаційного освітнього простору, активніше запроваджувати дистанційні форми навчання, пропагувати та ширше використовувати можливості формальної, неформальної та інформальної освіти.

3. Керівникам закладів освіти :

3.1. Забезпечити стовідсоткове охоплення дітей шкільного віку навчанням.

3.2. Створити необхідні умови для безперешкодного доступу дітей з особливими освітніми потребами до шкіл, як ззовні, так і в приміщеннях.

3.3. Забезпечити дотримання норм наповнюваності учнів у класах загальноосвітніх навчальних закладів та дітей у групах дошкільних навчальних закладів.

3.4. Забезпечити підвищення рівня викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, якісної підготовки випускників до проходження ДПА та ЗНО, створення умов для впровадження ЗНО з іноземних мов із використанням дворівневих предметних тестів: В1 і В2, що міститимуть нове завдання з аудіювання.

3.5. Посилити профілактичну роботу з учнями, схильними до бродяжництва і скоєння злочинів.

3.6. Забезпечити виконання заходів районної Програми оздоровлення та відпочинку на 2015-2019 роки щодо організації роботи таборів з денним перебуванням, відпочинку дітей у наметовому містечку, організації походів та екскурсій.

3.7. Забезпечити супровід та контроль за учнями, які підвозяться до навчальних закладів і додому.

3.8.Забезпечувати організацію харчування, дотримання температурного режиму у приміщеннях, раціональний режим навчально-виховної діяльності та навчально-виховного навантаження, виконання санітарно-гігієнічного та протиепідеміологічного режиму в навчальних закладах.

3,9. Здійснювати соціальну допомогу сім’ям вимушених переселенців у налагодженні соціальних зв’язків із місцевими закладами охорони здоров’я, соціальних служб, закладів і установ освіти.

3.10. Забезпечити проведення у загальноосвітніх навчальних закладах урочистостей з нагоди Дня знань, Першого уроку.

3.11. Продовжити систематичну роботу з обдарованою і талановитою молоддю з метою забезпечення якісної участі обдарованої учнівської молоді в олімпіадах, турнірах, змаганнях та конкурсах.

3.12. Збільшити руховий режим учнів шкільного віку за рахунок уроків фізичної культури, спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи в позаурочний час, спортивних гуртків, секцій і клубів.

3.13. Продовжити роботу по запровадженні нової моделі виховної роботи, що базуватиметься на формуванні патріотизму, збагаченні духовного потенціалу учнівської молоді, відродженні кращих надбань українського народу, його культурних і національних традицій.

 

                   Матеріал підготувала методист

                   райметодкабінету Сердюк Л.І.

 

          

         

         

            

 

 

 

Переглядів: 129 | Додав: serdyk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ПЕДПРЕСА
Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів