П`ятниця, 24.01.2020, 21:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Освіта Диканщини

Меню сайту

Освіта Орданівки

Історія Орданівської загальноосвітньої школи бере свій початок з 1802 року, коли в селі була заснована школа грамоти з дворічним терміном навчання. До школи ходили діти заможних селян, лише хлопчики. Діти ж бідняків не вчилися, бо батьки не мали змоги купити ні букваря, ні одягу, ні взуття. Якщо ж деякі діти бідних селян і починали навчання, то скоро змушені були кидати школу і йти в найми, допомагати сім’ї.

Приміщення школи було розміщено у темній селянській хаті. В таких умовах щорічно навчалося від двадцяти до тридцяти дітей. Та і справжнього вчителя спочатку не було. Навчав дітей грамоти відставний солдат, який вмів читати, писати, рахувати. Тому основними науками було письмо та рахунок.

Так тривало аж ціле століття. А у 1908 році в селі було відкрито ще одну школу – церковно – парафіяльну. Навчання тривало три роки. Діти мали змогу отримати кращу освіту, бо навчали їх уже справжні вчителі:  Заїченко І.Г.,Іваницька А.Й., Юркевич О.Я.  

У 1911 – 1912 рр. на території Орданівської волості було відкрито ще чотири земські початкові школи: Петро-Давидівська, Нововасилівська, Чернещанська, Жоржівська. Тут працювали вчителі: Калініченко О.П., Пелипенко М.П., Молчановська В.А., Неутрієвський В.З., Коломієць А.С., Чорнобай Г.К., Зеленська Н.А.

Та все ж в Орданівській волості було лише  біля 40% письменного від загальної кількості населення. Це були люди, які вміли писати і робити елементарні дії з арифметики.  Серед жінок частка грамотних становила всього 16%.


Приміщення старої школи 1956-1977 років

Відкриття сучасної школи в 1976 році

              Після закінчення громадянської війни всі діти сіли за парти. Під шкільне приміщення в Орданівці був переданий двоповерховий панський дім та два великих будинки. Дітей навчали добре підготовлені вчителі:ПисаренкоІ.А., Писаренко О.А., ЛітовченкоІ.С., Пащенко К.І.  Школа стала культурним центром на селі.

У 1934 р. початкова школа була реорганізована в  семирічку, а в 1938р. – в середню школу, тут навчалося понад 300 дітей з усіх навколишніх сіл. На цей час в школі була багата матеріальна база: створені навчальні кабінети, майстерні, навіть майстерня юних художників. Директором школи був Юрченко Ф.С., а вчителями працювали Заріцький К.П., Залашко В.Т., Блохіна Т.В., Чумак А.П., Погрібний М.С., Безручко І.М., Колісник Г.Й.

З перших днів Великої Вітчизняної війни Юрченко Ф.С., Залашко В.Т., Заріцький К.П. та  багато випускників школи – на фронті, за проявлені доблесть і героїзм нагороджені орденами і медалями. Значна частина з них не   повернулися додому.

Тимчасова фашистська окупація перервала навчання дітей. Після визволення в єдиному вцілілому приміщенні була відкрита початкова школа і організовано 5 клас. Потім школа все більше і більше розширюється.  У 1949 р. було здійснене загальнообов’язкове семирічне навчання, а через два роки школа реорганізована у середню, яка у 1954 р. випустила 21 учня. В  1956р. закінчили будувати нове  приміщення школи.

З 1954р. по 1959р.директором школи працює Петренко В.С. В цей час в школі активно працює краєзнавчий гурток, вводиться виробниче навчання і організовується  виробнича бригада.             За часів роботи директором школи Бедратого В.І (1959 – 1975рр.) зміцнюється навчально – матеріальна база школи, створюються кабінети фізики, хімії, впроваджуються у навчання технічні засоби навчання, побудовано географічний і спортивний майданчик, приміщення інтернату на 25 місць.

У 1975 році директором  школи призначено Зубко О.П. Педагогічний колектив продовжує працювати над підвищенням якості знань, удосконаленням навчально – виховного процесу. У 1977 році в селі побудоване сучасне   приміщення школи з великим спортивним залом, просторим приміщенням їдальні, бібліотекою, майстернею, обладнаною різними верстатами, світлими класними приміщеннями. Школу забезпечили новими меблями. Для класів – кабінетів було придбано велику кількість таблиць, карт, муляжів, гербаріїв, мікроскопів, фільмоскопів, діаскопів. Навколо школи посаджено молодий сад, розбиті квітники, впорядковано  спортивний майданчик. Багато сил та енергії учні та вчителі приклали, щоб обжити новий шкільний дім.

З 1980р. посаду директора школи займали Маслак Є.Ю., Курило А.І., Колісник Є.А, Олійник О.М.

З  1987р. директором  школи працює Дяківнич А.В.  Під його керівництвом продовжується вдосконалення навчального процесу в школі, поповнюється матеріальна база.  У школі створено сучасний кабінет інформатики, який став своєрідним центром пошуків інформації як для вчителів, так і для учнів. Під час уроків та позаурочних заходів активно використовуються сучасні технічні засоби.

Велику матеріальну  допомогу школі надавав колгосп ім.Щорса, сільськогосподарське підприємство «Орданівка», зараз значну підтримку школа отримує від агрофірми ім.О.Довженка.

Ідуть пошуки нових шляхів навчально – виховної роботи. Педагогічний колектив школи прагне будувати роботу так, щоб поряд з навчальною діяльністю життя учнів було яскравим, романтичним, щоб діти отримували позитивний заряд від того, що приносять радість іншим. Цьому сприяє розвиток учнівського самоврядування в рамках шкільної республіки ТЕМП, проведення різноманітних свят, зустрічей з цікавими людьми, подорожей та екскурсій, спортивних змагань. Учні школи беруть участь та перемагають у районних оглядах художньої самодіяльності, команд КВК, екологічних бригад, театральних колективів.

 

ПЕДПРЕСА
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів