П`ятниця, 24.01.2020, 21:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Освіта Диканщини

Меню сайту

ДНЗ "Ромашка"

       

Історія  дитячого садка на Диканщині сягає в  післявоєнні роки. "Дошкільний похід" 30-х років в Україні  був покликаний, перш за все, визволити матерів від догляду за дітьми для суспільної праці. Тому режим роботи дошкільних закладів, термін перебування дітей у них пристосовувалися до роботи виробничих підприємств, зайнятості колгоспників на сільськогосподарських роботах. Залучивши жінку до суспільної праці, виникає потреба у створенні бригадних сезонних ясел, які давали можливість весною, влітку і восени, коли об’єм сільськогосподарських робіт зростав, включати в роботу жінок-колгоспниць. В цей період для  дітей з cелянських  сімей організовувались  колгоспні сезонні ясла, які діяли з 1 травня по 1 вересня. Контроль і керівництво здійснював здороввідділ району. Ясла діяли  в кожному селі. Здебільшого, організовувалися  в пристосованих приміщеннях, жилих будинках. За це  господарям платили колгоспи. Доглядали дітей старенькі бабусі. Діти спали на «дачичках» (так називали роблені дитячі ліжка). Разом з тим, сезонні дитячі садки, там, де для цього створювалися умови, поступово перетворювалися на постійні. Проголошувалося гасло: "Кожному колгоспу – зразкову постійнодіючу дитячу установу".


На посаді інспектора охорони матері і дитини з 1933 року працювала Безпала Оксана Федорівна, 1904 року народження.  В селищі Диканька працювали  сезонні колгоспні  ясла. Перед Великою Вітчизняною війною  відкрився ще і дитячий садок, контроль і керівництво яким здійснював районний відділ народної освіти. Після війни ясла  відновили свою роботу тільки 1 лютого 1947 року. Вони розмістились в приміщенні, що збереглося по вулиці Пушкіна. З 1955 року перейшли у відбудоване приміщення колишньої (до війни) бані. Будинок був пристосований, без зручностей. В післявоєнний час завідуючою ясел працювала Безпала О.Ф., медсестрою-вихователькою -  Луценко Г.С., нянею-санітаркою - Кущніренко О.А., пралею - Тертицька Ф.М. З 15 серпня 1954 року в Диканьці у приміщенні теперішньої музичної школи  почав діяти одногруповий дитячий садок – для дітей з 3-річного віку для сімей робітників і службовців. Очолювала дитячий садок Сохань Галина Яківна, яка мала педагогічну освіту вчителя молодших класів, вихователем була Стукало (Пикалюк) Марія Миколаївна- перший в Диканському районі спеціаліст - випускниця дошкільного відділу Уманського педагогічного училища.


    
На фото: Вихователь Стукало М.М.(в центрі знімка) з вихованцями.1954 рік

         1 жовтня 1960 року наказом районного відділу освіти  було об’єднано одногрупові ясла, які були у віданні Міністерства охорони здоров’я з одногруповим садком - відання  Міністерства освіти - в єдину  дошкільну установу – Диканський ясла-садок «Ромашка», завідуючою була призначена Дейнека Любов Андріївна, яка закінчила історичний відділ Полтавського педагогічного інституту.


На фото: колектив дошкільного закладу 1978 року.

До лютого 1966 року дитячий ясла-садок знаходився в пристосованих приміщеннях  чотирьох будівель, в якому функціонувало 6 груп. В 1965 році за сприяння тодішньої районної влади розпочалось будівництво першого в районі типового дошкільного закладу на 140 місць. А в лютому 1966 року 2-поверхове приміщення заповнили малюки. Ветерани праці дитячого ясла-садка згадують першого завгоспа садка Рету Ганну Іванівну, якій прийшлось завозити все обладнання для новобудови. Місць в дитсадку не вистачало для всіх бажаючих. Тому в 1970 році Лінійно-виробниче управління магістральних газопроводів збудувало  ще один корпус дитсадка на 50 місць. В цей період функціонувало  4 ясельні групи та 5 дошкільних груп, в яких виховувалося  220 дітей. Але і це не задовільняло всіх бажаючих. Силами батьків та при сприянні   заступника голови райвиконкому Бельги Василя Трохимовича було добудовано господарські приміщення до нового корпусу на 50 місць, а харчоблок в основному корпусі реконструйовано на групову кімнату. Групу було відкрито і в актовому залі. З вересня 1972 року функціонувало вже 11 груп, в них 320 дітей. В травні 1975 року відкривається ясла-садок №2 «Берізка», в який переведено одну групу дітей і педагогічних працівників, тому працює 10 груп і виховується 280 дітей.

На фото вгорі: дитячий інструментальний ансамбль
 вихованців дошкільного закладу. 80-ті роки ХХ століття.

На фото справа: виховання здорового підростаючого
покоління - головне завдання дошкільного закладу.

При підготовці до відкриття  кожної  нової групи  в новозбудованому  дитсадку завідуюча - Любов Андріївна Дейнека - велику увагу приділяла  підбору кадрів. Адже вона знала, що від того, хто буде поруч з дитиною в дитячі роки, що ввійде в його серце, залежить, якою людина стане в майбутньому. Колектив однодумців, створений 50 років тому, запровадив хороші традиції  виховання і навчання дошкільників, турботливого ставлення до інтересів і потреб малят. В дитсадку працювала школа передового педагогічного досвіду, керівником якої була Стукало Марія Миколаївна. У 80-і роки в дитсадку до відзначення 50-річчя СРСР був створений хоровий колектив, ансамбль троїстих музик, які брали участь в районних та обласних конкурсах художньої самодіяльності і займали призові місця.


                           
На фото: Самодіяльний художній колектив працівників дитячого закладу
У 1975 році комсомольська організація дитсадка приймала участь в професійному конкурсі «А ну-мо, дівчата», де молоді вихователі, музичні керівники показували свої професійні здібності і вміння організації навчально-виховного процесу з дошкільнятами. І вже більше тридцяти  років ці традиції підтримує і продовжує сьогоднішній керівник закладу - Відмінник народної освіти, депутат районної ради  Герасименко Емілія Степанівна -  людина енергійної вдачі, вмілий господарник, хороший педагог. Нею докладено багато фізичних і душевних зусиль для  створення найкращих умов для перебування дітей в закладі. Вона підтримувала тісний зв’язок, теплі дружні відносини з меценатом Кішінцем Юрієм Миколайовичем, уродженцем Диканщини, який постійно допомагав закладу.

                        
На фото: меценат Юрій Кішінець (в центрі знімка) на родинному святі в дитсадку "Ромашка".2007 р.
Постійні шефи  - Лінійно-виробниче управління магістральних газопроводів - допомагають підтримувати  майже  півстолітні будівлі в належному санітарно-технічному стані, оснащувати педагогічний процес новинками  із застосуванням інноваційних технологій. Співпраця і взаємодія з батьками по питаннях виховання  дошкільнят, вирішенні господарських  проблем  дають позитивні результати в підготовці дітей до школи, в створенні сприятливого мікроклімату в дитячих колективах, в підтриманні позитивного  іміджу закладу.  Дошкільний заклад «Ромашка» - це єдиний заклад в районі, в якому є посада вихователя-методиста ще з далеких 70-х років минулого століття. Першим вихователем-методистом була Валентина Дмитрівна Гопей. І до сьогоднішнього дня в дитсадку згадують її високий фаховий рівень, культуру спілкування, її участь в естетичному оформленні інтер’єру закладу- новобудови, вміння проводити методичну роботу з педагогами так, щоб заохочувати їхню творчість та ініціативу. Багато років  методичне керівництво здійснювала Горобець Лідія Миколаївна.  Скільки нею зібрано дидактичного матеріалу, методичних посібників! Здавалося, вистачить ще не на одне  покоління. Але час іде, все змінюється: програми, завдання, вимоги…У відомому прислів’ї  зазначено: «Вік живи – вік учись».


                     
Зустріч ветеранів ДНЗ №1 "Ромашка" , 2008 рік


Добрі традиції вмілих вчителів – вихователів–методистів продовжила Гальченко Ірина Вікторівна. Методичне забезпечення  впровадження нової Базової програми «Я у світі» вона  мужньо винесла на своїх плечах . І сьогодні творча  ініціатива кожного члена колективу підтримується адміністрацією закладу. Нові завдання формулюються чітко, зрозуміло і наочно, співробітникам надається свобода і самостійність для розробки нових ідей  виховної роботи з дітьми.

Станом на 1 січня 2013 року в ясла-садку №1 «Ромашка» 2 групи раннього віку, 6 дошкільних груп, в них налічується 172 дитини. 36 працівників  забезпечують роботу дошкільної установи. Педагогічний колектив сьогодення:  Герасименко Емілія Степанівна, Гальченко Ірина Вікторівна, Кушніркнко Зоя Григорівна, Сігель Катерина Вікторівна, Кулибаба Віра Степанівна, Пономаренко Наталія Іванівна, Педенко Алла  Віталіївна, Тютюнник Вікторія Володимирівна, Шаманова Жанна Іванівна,  Гордівська Світлана Вікторівна, Огнєва Валентина Григорівна, Михайлик Наталія Олександрівна, Жданова  Ольга Володимирівна, Попова Марія Миколаївна, Павленко Світлана Іванівна, Жовновата  Євгенія Анатоліївна, Семенова  Юлія Василівна, Яковенко Людмила Ксеніїна, Чугуївець Галина Миколаївна, Кропивна Ірина Борисівна.                                                               

        Педагогічний колектив  стабільний, висококваліфікований. За підсумками атестації 4 вихователі мають звання «Вихователь-методист», 5 педагогів вищу кваліфікаційну категорію. Два працівники  дитсадка  відзначені нагрудними знаками «Відмінник народної освіти» та «Відмінник освіти України», 2 працівники нагороджені грамотами Міністерства освіти, 3 – грамотами обласного управління освіти, 5 грамотами районного відділу освіти.

         «Я хочу пізнати  світ, в який прийшла , допоможіть  мені, я хочу зробити це сама» - це внутрішнє прохання дитини знають всі  працівники дитсадка. Тому персонал дитсадка, при сприянні практичного психолога Попової М.М., подбав про створення в ньому атмосфери доброзичливості,  затишку, сприятливих умов для фізичного, пізнавального, емоційно-ціннісного, художньо-естетичного розвитку. Організація життєдіяльності дітей в закладі планується і проводиться з урахуванням освітніх ліній інваріантної складової Базового компонента дошкільної освіти. Фізкультурно - оздоровчий напрямок роботи є провідним для колективу ДНЗ. В закладі забезпечені умови для максимальної рухової активності дітей: добре оснащений спортивний зал, фізкультурні куточки в групах дають можливість проводити фізкультурні заняття, розваги протягом дня. А досвідчені  вихователі Шаманова Ж.І., Сігель К.В., Огнєва В.Г., Кушніренко З.Г., молода вихователька Чугуївець Г.М. навчають дітей основних  рухів, формують у дітей потребу в щоденному виконанні ранкової гімнастики, заняттях  спортом. Старша медична сестра Мотренко Ольга Володимирівна контролює  проведення фізкультурно-оздоровчих заходів з дошкільнятами, стан їхнього здоров’я, організовує повноцінне, калорійне, збалансоване харчування, що є основою  фізичного розвитку дітей.Музичні керівники - Жовновата Євгенія Анатоліївна, Павленко Світлана Іванівна працюють над виявленням і розвитком  творчих здібностей дітей. Малята  мають можливість проявити себе в різних видах мистецької діяльності: зіграти роль, бути співаком або танцюристом. А які чудові дитячі свята та розваги організовують ці музичні керівники - справжні театральні дійства, які несуть радість, веселий настрій дітям  і вдячні відгуки батьків.
       Відчути себе художником чи дизайнером дають  можливість  дітям вихователі Михайлик Н.О., Педенко А.В., Гордівська С.В., Пономаренко Н. І., Жданова О.В.Дитячі роботи з малювання, аплікації, виконані під керівництвом цих вихователів, виставки робіт дітей і батьків «Новорічно-різдв’яні фантазії», «Моя щаслива сім»я», «Талановиті пальчики» показали, що дошкільнята вміють передавати враження від побаченого, свої почуття, створювати красу за допомогою кольорів, ліній, форм. Естетичному вихованню дошкільнят сприяє також співпраця дитсадка з  картинною галереєю селища, де діти знайомляться з митцями рідного краю, а також з  музичною школою. Із захопленням малята слухають музичні твори у виконанні учнів - колишніх випускників дитсадка.


Справжніми помічниками вихователя, майстрами своєї справи вже багато років є Рудик Наталія Миколаївна, Воронянська Інна Михайлівна, Паляничка Марія Федорівна, Стешенко Любов Костівна. Не відстають від них Терещенко Наталія Олександрівна, Гордівська Тетяна Олександрівна, Тарнавчик Світлана Григорівна, Колотій Любов Андріївна. Господарський центр в дитсадку  очолює завідуюча господарством Бондур Т.І.  Хоч недавно  обіймає цю посаду, але все в неї виходить до ладу: і продуктами вчасно забезпечить зі своїм помічником візником Нелюбою М.О., і дрібні неполадки  швидко усуваються. Точний облік майна веде справно.  Комфортні умови перебування дітей в дитсадку забезпечують також оператор газових котелень Ващенко В.І. Слідкує, щоб дітям було тепло. Кастелянша Нелюба Н.І. власноручно  пошила дітям постільну білизну, рушнички, а машиністи по пранню білизни Лебідь С.Є та Барабаш Н.П  стараються, щоб і постіль, і рушнички для малят завжди були чисті і свіжі. А які смачні стави готують наші кухарі – Смірнова В. В., Олефір О.М.  Мудренко О.В. , Безрідна Ю.Ю. Вареники, галушки, пампушки, марципани, млинці, булочки, пиріжки, зрази, приготовлені ними, полюбляють всі малята.

 Пам’ятають в дитсадку кожного, хто працював з дітьми  в різні роки, а зараз  на заслуженому відпочинку. Список  ветеранів  дитсадка «Ромашка: Кузьменко Марія Михайлівна, Башевська Олена Романівна, Нелюба Галина Андріївна, Добронравова Людмила  Іванівна, Горобець Лідія Миколаївна, Стукало Марія Миколаївна, Глушко Лідія  Федорівна,  Глушко  Наталія  Миколаївна,  Пивоваренко Паша  Федорівна, Рета Ганна Іванівна, Ворона Ніна Миколаївна, Кодак Ганна  Артемівна,Полтавець Любов Анатоліївна, Леонова Валентина Іванівна, Писанець Галина Леонідівна,  Блезнюк Ніна Миколаївна,Гарус Марія Михайлівна, Гордівська Надія Миколаївна,  Собецька Тетяна Владиславівна, Торба Раїса Дем’янівна, Куленяк Галина Іванівна, Титиренко Катерина Григорівна, Кішик Ніна Василівна, Яковенко Людмила Ксеніїна, Колотій Любов Андріївна,Нелюба Катерина Семенівна, Гопей Валентина Дмитрівна,

 А багато колишніх працівників вже відійшли за межу вічності, але в дитсадку їх завжди пам’ятатимуть з вдячністю: Безпала Оксана Федорівна, Москаленко Варвара Свиридівна, Кодак Галина Марківна, Павловська Галина Петрівна, Горбась Петро Тихонович, Вовк Галина Степанівна, Доброскок  Марія Іванівна, Герасименко Марія Іванівна, Даниленко Любов Григорівна, Волошина Варвара Тимофіївна, Колісник Меланія Павлівна, Сотник Олександра Омелянівна, Тертицька Фрося Мусіївна, Кушніренко  Олександра Андріївна, Гапон Марія Іванівна, Кулибаба Віра Андріївна, Литвин Анастасія Андріївна, Байкова  Марія Іванівна, Гель Ольга Павлівна, Воронянська Галина Антонівна, Сорокіна Галина Миколаївна, Гапеєва Раїса Іванівна, Грищук Мотя Степанівна, Каплун Марія Миколаївна, Пономаренко Валентина  Миколаївна, Тарасюк Іван Павлович, Кулибаба Олександра Миколаївна,Гармаш Євген Іванович, Дейнека Любов Андріївна, Гричук Леонід Пилипович, Воронянський Микола Іванович, Мозгова Ольга Михайлівна.


                методист ДНЗ №1 "Ромашка" Кулибаба В.С.

ПЕДПРЕСА
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів