П`ятниця, 24.01.2020, 21:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Освіта Диканщини

Меню сайту

ДНЗ Байрака

 

         
В селі Байрак вперше було відкрито дитячий садок (бригадні сезонні ясла) в звичайній сільській хаті в 1958 році. Так байрачани започаткували дошкілля. Завідуючою на той час була Дащенко Катерина Григорівна, вихователем-нянею – Бондур Зіна.
В 1961 році  розпочав свою роботу дитячий ясла-садок «Чебурашка» ПСС  ім. Калініна. Режим роботи – цілодобовий і розрахований на  50 місць. Це був один з найкращих дитячих садків району.  Вихователями працювали Куліш Віра Іванівна  та Кулибаба Віра Степанівна, яка приїхала в село молодим спеціалістом   в 1969 році. Ранки, які вона проводила під музичний супровід на баяні, були змістовні, веселі. Все село  сходилося на ці дійства. Фото вихованців Байрацького дитячого садочка.  1972 рік


Фото працівників дитсадка 1988 року
Продовжили  роботу молоді вихователі Черевко Галина Зіновіївна, яка очолила заклад,  та Курилко Світлана Іванівна, котра приїхала в Байрак в 1977 році. Світлана Іванівна була здивована умовами проживання в селі. Вчилася топити грубки в дитячому садку, носити воду, виносити горшки, піклуватися про дітей віком до одного року. Адже в місті Лисичанськ, де вона проживала до цього раніше, були зовсім інші як побутові умови, так і умови праці. З вдячністю згадує вона своїх колишніх колег: Бобко Надію Іванівну, Погрібну Антоніну Яківну, Собацьку Марію Федорівну, Явір Лідію Антонівну, Третян Галину Онисівну, Слісаренко Катерину Миколаївну, Недобор Галину Іванівну, Бородай Анну Володимирівну, Бородай Галину Іванівну, Говтвяницю Ніну Михайлівну.

               
В листопаді 1983 року розпочав свою роботу новий двоповерховий дитячий садок, в якому виховувались  дві групи дітей. В новобудові функціонує централізоване опалення, є гаряча вода, створено всі необхідні умови для роботи та виховання дітей.
         За облаштування новобудови береться енергійна, відповідальна, закохана в свою справу нова завідуюча  Семко Галина Михайлівна. Приходить працювати молодий спеціаліст Костенко Олена Олександрівна (медсестра, музичний керівник). В 1984 році розпочинає свою педагогічну діяльність Брунько Наталія Олексіївна. Поряд з нею працюють досвідчені люди: Шестопал Єва Степанівна, Мосейчук Тетяна Миколаївна, Кулик Галина Іванівна, Кобзар Любов Миколаївна, Одарюк Зіна Григорівна. Колектив був дружнім. В роботу вкладали своє вміння, терпіння, натхнення, за що неодноразово дитячий садок отримував від районного відділу освіти подяки, а від вдячних батьків -  взаєморозуміння, підтримку, допомогу у вихованні  дітей. В 2000 році дитячий  садок припинив свою роботу. В листопаді 2002 році він пережив  друге народження  - відкрив свої двері для дітей села, тільки вже в приміщенні старої школи. Працювали для цього як технічні працівники Байрацької школи, так і невеликий колектив дошкільників протягом семи місяців. Звістку про відновлення роботи закладу байрачани сприйняли, як свято. Спонсорську допомогу на придбання посуду, іграшок, встановлення сантехнічного обладнання, підведення водопроводу надала агрофірма «Подоляка». 

         
В 2002 році  завідуючою стає Брунько Н.О. Надійними помічниками в роботі стали знову Курилко С.І. та Костенко О.О., кухар  Лягар Валентина Миколаївна.
На фото: Брунько Н.О. з дитсадківцями під час виховного заходу.

 У 2009 році завдяки допомозі сільського голови Кравченка С.І., адміністрації Байрацької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступеня, ПАФ «Подоляка» у приміщенні  діючої Байрацької школи дитячий садок  уже «Подоляночка» святкував новосілля для 13 дошкільнят. Сьогодні  у «Подоляночці» - 22 вихованці, яких навчає молодий вихователь Лелюк Галина Петрівна.

Матеріал підготувала

методист районного

методкабінету Гузь І.Д.

ПЕДПРЕСА
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів